Proteiny pro Fitness

Chystáte se začít pravidelně sportovat? Anebo už sportujete, ale výsledky nejsou takové, jaké jste očekávali? Pokud se věnujete posilování a chtěli byste podpořit růst svalové hmoty, vyzkoušejte proteinové nápoje.

Proteinové nápoje podle obsahu bílkovin

Proteinové nápoje v prášku nebo jiné typy proteinových doplňků stravy pro sportovce mohou mít různý obsah základních živin, tedy bílkovin, sacharidů a tuků. Proteinové doplňky s obsahem bílkovin nižším než 50 procent se označují jako gainery. Protože anglické slovo „gain“ znamená nabrat, vyplývá z toho, že gainery pomáhají především zvyšovat tělesnou hmotnost. Tyto doplňky jsou proto vhodné především pro ty cvičence, kteří jsou hubení a svalovou hmotu nabírají jen s velkými obtížemi. Aby se cvičenci usnadnilo nabírání hmoty, obsahují gainery kromě bílkovin také kvalitní sacharidy a tuky.

Pro ty cvičence, kteří potřebují podpořit především růst čisté svalové hmoty, se více hodí doplňky stravy s obsahem bílkovin mezi 50 a 80 procenty a nižším obsahem sacharidů a tuků. A nakonec si představíme vysokoproteinové doplňky stravy s obsahem bílkovin 90 procent a vyšší – ty jsou vhodné pro období rýsování, tedy při snaze spálit tělesný tuk bez ztráty svalové hmoty.«« Jak si vybrat doplňky stravy pro kulturistiku? Podle čeho vybírat proteinové nápoje? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20204 (magazin-sport.cz#12)