Sportovní výživa

Při sportu je nezbytná úprava jídelníčku. Výživu je třeba naplánovat podle sportu, kterému se věnujete, podle toho, čeho chcete dosáhnout a podle četnosti tréningu. Důležité je i to, kdy s tréningem začínáte.

Odlišnosti sportovní výživy

Sportovní výživa se liší podle zátěže vykonávaného sportu, podle tělesné stránky, podle toho, zda jde o sport rekreační, vrcholový, anebo pro zhubnutí. Každá varianta vyžaduje zcela odlišný způsob výživy. Hodně se zohledňuje i doba, kdy je sport vykonáván. Sportovat není vhodné s prázdným, ale ani s plným žaludkem. Po vysokém výkonu by se také neměl sportovec hned nacpat jídlem. Spíše by měl jen lehce pojíst a doplnit tělu výživové látky.«« Sportovní výživa Základy sportovní výživy »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20205 (magazin-sport.cz#29)