Sportovní výživa

Při sportu je nezbytná úprava jídelníčku. Výživu je třeba naplánovat podle sportu, kterému se věnujete, podle toho, čeho chcete dosáhnout a podle četnosti tréningu. Důležité je i to, kdy s tréningem začínáte.

Nápoje u sportovní výživy

Samozřejmě, že základním nápojem je čistá kvalitní voda. Nejlépe neperlivá. Sportovci však potřebují také nápoje energické. Ty by měly obsahovat cukr jako okamžitý zdroj energie. Velmi vhodné jsou také** izotonické nápoje**, které se pomalu vstřebávají. Navíc bývají obohaceny o minerální látky a stopové prvky. Pít by se měly před a po sportování. Během sportu je vhodné pít hypotonické nápoje, které doplní především tekutiny.«« Základy sportovní výživy Doplňky pro sportovní výživu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20205 (magazin-sport.cz#29)