Cviky na trampolíně

Proč se stalo cvičení na trampolínách tak oblíbeným? Jaké jsou výhody tohoto typu cvičení? A na co se připravit před první lekcí cvičení na trampolínách? Čtěte dále a vše se dozvíte.

Jak cvičit na trampolíně

Cvičení na trampolínách ve fitness centrech začíná protahováním. Na začátek je potřeba zahřát a protáhnout celé tělo. Ze začátku cvičení budou stačit jen drobné poskoky. Po pečlivém protažení a zahřátí se začíná s intenzivním cvičením. Cvičení na trampolínách se skládá z tance, aerobiku, běhu a cviků na zapojení kolen. Cvičení je doprovázeno rychlou hudbou. Cvičení na trampolínách pomáhají k posílení svalů a také zbavení stresu. I když se na první pohled může zdát, že se jedná jen o zábavné skákání, je cvičení na trampolínách fyzicky značně náročné a tak je potřeba zapojovat také cviky na posilování a protahování. Během cvičení tak přijde řada i na klasické činky nebo posilovací gumy. Kromě posilování zde budete trénovat také koordinaci a stabilitu. Lekce je zakončena cviky na uvolnění a zklidnění organismu.

Cvičení na trampolíně se skládá z následujících cviků a prvků. Instruktorky zařazují do cvičení prvky běhání, skákání ze strany na stranu, skákání snožmo, twistování, zakopávání, panák, nůžky, kyvadlo a rotace.  Cvičení na trampolíně pomáhá zlepšovat fyzickou kondici. Díky tomuto cvičení získáte krásnou postavu. Cvičení na trampolíně má pozitivní vliv na lymfatický systém. Po pravidelném tréninku dochází také k posílení imunity. Pozitivní účinky cvičení se projeví také na pevnosti Vašich kostí.«« Cviky na trampolíně Na co dát při cvičení pozor »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20212 (magazin-sport.cz#54)