Jak skákat na trampolíně

Máte doma trampolínu? Nebo ji chcete pořídit svým dětem? Trampolíny jsou pro své příznivé účinky na lidské zdraví a také jakožto zdroj příjemné zábavy a relaxace stále oblíbenější. Znáte ale pravidla pro jejich používání?

Trampolína nám může přinést mnoho užitku i zábavy. Lze ji používat k rozcvičování před sportovním výkonem anebo k uvolnění svalů po cvičení. Skoky na trampolíně lze pojmout také jako hlavní typ vytrvalostního cvičení.

Na trampolíně trénujeme nejen vytrvalost, ale také stabilitu a rovnováhu, správné držení těla a k tomu si při skákání můžeme užít mnoho zábavy. Navíc se ukazuje, že skákání na trampolíně je užitečné pro všechny části našeho těla – kromě svalů, šlach a kloubů dokonce i pro oběhový systém, srdce a další vnitřní orgány nebo také pro pokožku. Jenže při nesprávném používání může trampolína naopak ublížit nebo se můžeme i zranit. Jaká pravidla bychom při skákání na trampolíně měli dodržovat pro zajištění bezpečnosti?Pravidla pro používání trampolíny »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20218 (magazin-sport.cz#63)