Flyboard - Hradec Králové

Máte rádi adrenalinové sporty? Nebojíte se vody a láká Vás možnost vznášet se? Chcete vyzkoušet něco úplně nového a zcela ojedinělého? Pak Vás určitě zaujme flyboarding, aneb létání nad vodou pomocí vodních trysek.

Má flyboarding nějaká omezení?

Pro flyboarding platí věkové omezení. Pro tento sport byste měli mít minimálně 12 let. Bezpečnostní pravidlo říká, že hmotnost letce by neměla překročit 120 kilogramů, avšak praxe ukázala, že flyboard unese i dvě osoby. Přesto je nutné bezpečnostní pravidlo o maximální hmotnosti dodržovat. Samozřejmě flyboarding není vhodný pro těhotné ženy ve vyšším stadiu těhotenství a rovněž pro osoby, které mají nějaké typy zdravotních omezení.

Jinak pro flyboarding platí, že je vhodné být minimálně průměrný plavec. V podstatě není úplně nutné umět plavat, neboť ve vodě Vás bude nadnášet plovací vesta, ale přesto pokud spadnete, můžete se na okamžik ocitnout pod vodou a tak abyste nepropadli panice, je lepší když budete na vodu zvyklý(á).

Dále je důležité nemít strach z výšek, neboť se budete vznášet nad vodou a to dle libosti ve výšce okolo dvou nebo tří metrů, ale můžete vyletět i značně výše, třeba až do maximálních devíti metrů. Flyboarding nemusí být úplně ideální sport pro toho, kdo mívá problémy s nevolností například na kolotočích.

Pro flyboarding je také důležité mít dobrý zrak, abyste se při letu snadno orientovali v prostoru. Pokud nosíte dioptrické brýle, použijte sportovní popruhy k jejich zajištění.«« Je flyboarding bezpečný? Vyžaduje flyboarding sílu? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20220 (magazin-sport.cz#88)