Kiting

Lákají Vás extrémní sporty? Máte rádi rychlost, vítr a vodu? Co takhle vyzkoušet si jízdu po vodě na prknu a být při tom tažen obřím drakem? A ještě k tomu si užívat i několika metrové skoky?

Co je to kiting?

Kiting je vyloženě adrenalinový sport, který určitě není vhodný pro toho, kdo se bojí rychlosti a výšek nebo dalekých skoků. Kdo se v adrenalinu naopak vyžívá, toho kiting většinou chytne za srdce.

Kiting je třeba provozovat za silně větrných dnů, neboť při kitingu je člověk tažen obřím drakem, který spíše než draka připomíná padáky parašutistů. Kiting má několik odrůd, které se liší podle toho, na jakém povrchu kiter jezdí:

  • Vodní kiting neboli kitesurfing či kiteboarding – jezdec má na nohou obvykle prkno podobné surfu. Drakem je tažen po vodě a díky silnému větru a vlnám dokáže skákat opravdu vysoko a daleko.
  • Pozemní kiting, zvaný též landkiting nebo buggykiting – pokud chcete být kitem taženi na pevné zemi, potřebujete něco, na čem pojedete. Obvykle se využívá prkno podobné skatu anebo tříkolka.
  • Kiting na sněhu neboli snowkiting – při tomto druhu kitingu se obvykle využívá prkno velmi podobné snowboardu anebo běžné lyže. Snowkiting je v Česku zřejmě nejrozšířenější druh kitingu, neboť jsou k němu u nás nejpříhodnější podmínky. Moře totiž nemáme a na jezeře není kitesurfing kvůli absenci vln tak efektní. Nejsou u nás ani rozsáhlé rovné a volné plochy, kde by bylo možné jezdit s drakem po zemi (v zahraničí se nejčastěji využívají mořské pláže anebo plochy po starých vyschlých jezerech). A pokud umíte jezdit na lyžích anebo snowboardu a své prkno skvěle ovládat, je snowkiting poměrně bezpečný sport, který můžete v zimě, je-li dostatek sněhu a silný vítr, provozovat na rozsáhlých lukách anebo v polích. Pozor si však dejte na dráty elektrického vedení anebo silnice protínající pole!


«« Kiting Co je potřeba ke kitingu? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20219 (magazin-sport.cz#16)


Další části tohoto článku


Dále by Vás mohlo zajímat