Jak cvičit s kettlebellem?

Kettlebell zažívá v posledních letech nevídaný boom. Je to dáno efektivností cvičení s touto činkou vybavenou trojúhelníčkovým madlem, kterou můžete pořídit v mnoha různých váhách. Navíc instruktážních videí, jak s činkou cvičit, je plný internet.

Kettlebell trénink

Kettlebell trénink je zaměřen na cvičení s oldschoolovým náčiním, tedy s kettlebellem. Kettlebellem se rozumí jednoruční železná činka, která je vyrobena ve tvaru koule, opatřená trojúhelníčkovým madlem. S kettlebellem se cvičilo již v 17. století. Avšak až v posledních několika letech zájem o tuto cvičební pomůcku roste ukrutnou rychlostí. Kettlebell trénink je vhodný pro všechny od 18 let, pro muže i pro ženy. Pravidelným a poctivým tréninkem s kettlebellem zlepšíte flexibilitu těla, zvýšíte svou sílu. Trénink kettlebellem působí rehabilitačně. Díky dobrému a pohodlnému držení činky je vyvíjen podstatně menší tlak na zápěstí, bederní páteř a ramena. Díky speciálnímu tvaru kettlebellu můžete provádět tzv. balistické cviky, které by Vám nebyly s jednoruční činkou umožněny. Madlo kettlebellu je široké a posiluje sílu úchopu. Cvičením s kettlbellem posílíte celou řadu svalových skupin, podobně jako když cvičíte s vlastní váhou.Jak trénink s kettlebelem probíhá? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20227 (magazin-sport.cz#156)