Neobvyklé sportovní aktivity

Už Vás trochu nudí sporty, které každodenně vídáváme v televizi? Anebo máte sport raději aktivně a hledáte nové výzvy? Pak Vám nabízíme několik zajímavých sportů, na které se určitě rádi podíváte, ale můžete si je i vyzkoušet.

Honba za kutálejícím se sýrem

Na okraji britského města Gloucester udržují jednu bizarní tradici, která však místo proslavila na celém světě. Každoročně se zde sejdou tisíce pozorovatelů, ale jen několik desítek nadšených sportovců, kteří se už nemůžou dočkat, až se budou moci zúčastnit nezvyklého závodu. Ten spočívá v hození velkého kulatého bochníku tvrdého sýra z prudkého kopce. Účastníci závodu se poté za sýrem rozeběhnou a kdo jej chytí, ten závod vyhrál. Cenou za vítězství je jak jinak právě onen bochník sýra. Záludnost závodu spočívá v tom, že svah je velice prudký, takže není nouze o pády ani o zranění. Aktivně se proto honu za kutálejícím sýrem zúčastňují jen ti nejodvážnější milovníci adrenalinu.«« Závod člověka proti koni Sprint po čtyřech »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20222 (magazin-sport.cz#46)