Chránič páteře na lyže

V dřívějších dobách byl chránič páteře něco, co jsme mohli vidět leda tak u některých profesionálních sportovců. Avšak dnes jsou chrániče páteře stále dostupnější a tak si je může a také by měl pořídit každý, kdo se věnuje lyžování nebo snowboardingu.

K čemu slouží chránič páteře a jak funguje?

Je jasné, že chránič páteře slouží k ochraně zad, žeber a především páteře, jejíž případné poranění bývá mnohdy fatální a s následky na celý život. Chránič páteře funguje tak, že náraz rozloží do větší plochy, čímž jej úměrně sníží a díky tomu zamezí nebo zmírní poranění zad, mezi něž jinak nejčastěji patří naštípnutí nebo lámání žeber anebo vyhození meziobratlových plotének či změny pozice jednotlivých obratlů nebo v nejhorším případě až porušení míchy.«« Chránič páteře a batoh v jednom Chránič páteře – jak jej vybrat? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20232 (magazin-sport.cz#121)