Hokejová výstroj

Hokejová výstroj je kompletním oblečením, obutím i nástrojem, umožňující hrát hokej. Je v podstatě jedno, zda jde o hokejovou výstroj pro dítě, nebo dospělého. Rozdíl je ve velikosti a samozřejmě v ceně. Cenový rozdíl se projeví i u kvality výstroje.

Co patří do hokejové výstroje?

Seznam hokejové výstroje je dosti dlouhý. Je pravdou, že u začínajících dětských hráčů je možné některé části výstroje vypustit. Ale jen na krátkou dobu. Pokud se rozhodnou věnovat hokeji profesionálně, musí být chráněni, což znamená, musí mít kompletní hokejovou výstroj určenou pro danou kategorii.

Hokejová helma

Hokejových helem je celá řada. Nejdůležitějšími parametry hokejové helmy je její bezpečnost a pohodlnost. Helma musí být certifikovaná, nesmí nikde tlačit a musí perfektně sedět. U dětí musí mít mřížku a u hokejistů do 27 let plexisklo, které chrání oči.

Chránič zubů

Je důležitou ochranou a zároveň také jedinou možnou ochranou zubů při zásahu hokejkou nebo pukem.

Hokejové rukavice

Hlavními parametry je pevnost, poddajnost, měkkost. Hokejové rukavice musí přesně padnout na ruku, aby hokejista měl v ruce cit.

Hokejové ribano

Jde o prádlo, které se obléká pod výstroj. Mělo by být velmi kvalitní, aby odvádělo pot a tělo zůstávalo v suchu.

Hokejový suspenzor

Chrání nejchoulostivější část mužského těla. Bývá opatřen podvazky, které drží stulpny.

Hokejové stulpny

V podstatě jde o nadkolenky, které ochraňují nohy před chladem.

Hokejové kalhoty

Jde sice o kalhoty, ale řádně vypolstrované  a vyztužené. Hokejové kalhoty chrání hokejistu nejen před pády, ale hlavně před údery hokejkou a pukem.

Hokejové chrániče

Je jich více. Hokej je tvrdý sport a tak musí být tělo chráněno. Používají se chrániče zápěstí, náloketníky a holenní chrániče. Holenní chrániče nechrání pouze holeň, ale také koleno.

Hokejová vesta

Jde vlastně také o chránič, který je dostatečně silný, aby ochránil hrudník a ramena hráče.

Hokejový dres

Hokejový dres je z lehounké potištěné látky a jeho úkolem je informovat o hráči. Je potištěný číslem, ale může být i jménem a znakem daného klubu.

Hokejové brusle

Dělí se na brusle pro vrcholový a rekreační sport. Čím jsou dražší, tím jsou také dokonalejší. Ovšem pro rekreačního hráče stačí pohodlné hokejové brusle do pěti tisíc korun.

Hokejka pro lední hokej

Hokejky se pořizují na míru. A to u každého hráče. I u dětí. S nevhodně vybranou hokejkou si hráč nezahraje, ani si nezahrají jeho spoluhráči. Vyplatí se tedy vybírat podle parametrů, nebo si nechat hokejku vybrat odborníkem.«« Hokejová výstroj Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20240 (magazin-sport.cz#147)