Kam na lyže

Máte raději lyžování, anebo dáváte přednost snowboardingu? Ať tak či tak, naše země je díky množství pohoří plná sjezdovek, takže za lyžováním to nikdy nemáme daleko. A některé sjezdovky jsou dokonce i na okrajích měst.

Typy a označování sjezdovek

Předtím, než si začnete vybírat místo pro pořádnou lyžovačku, si ujasněte, jaké jsou lyžařské schopnosti Vás a především těch, kteří pojedou s Vámi. Podle toho pak vybírejte sjezdovky. Pro snadnou orientaci jsou sjezdovky v Česku označovány barvami, takže hned víte, jak je která sjezdovka náročná.

Nejnižší náročnost značí modrá barvy sjezdovky – tyto sjezdovky mají mírný sklon a jsou tak vhodné především pro začátečníky anebo starší osoby či děti. Paradoxně právě vysoká koncentrace začátečníků vede k tomu, že právě na modrých sjezdovkách je obvykle procento poraněných lyžařů nejvyšší. Červená sjezdovka je již obtížnější a je vhodná pro pokročilé lyžaře. Ti nejzkušenější lyžaři mohou zvolit černou sjezdovku, která je však velmi obtížná. V některých zemích se objevuje i zeleně označená sjezdovka, která je určena pro ty, kdo jsou na lyžích vůbec poprvé a teprve se učí.

Pakliže jedete na lyžování s rodinou nebo ve skupině a lyžařské schopnosti jednotlivých členů se liší, je ideální volbou vybrat si takový lyžařský areál, který nabízí více typů obtížnosti sjezdovek, takže si každý přijde na své. A pokud někdo ze skupiny lyžovat neumí vůbec a nebo chce svůj styl vylepšit, větší lyžařské areály běžně nabízejí** kurzy lyžování pro začátečníky i pokročilé**.«« Kam na lyže Služby a ubytování v místě »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20231 (magazin-sport.cz#118)